Osvěžující alternativy kávy, které si zamiluješ

Date:

V teplých dnech má málokdo chuť na horkou kávu. Naštěstí existuje celá řada osvěžujících alternativ kávy, které si zamiluješ. Jak je připravit?

Osvěžující terere 

Správná příprava Yerba maté zahrnuje proces vaření, který je svým způsobem jedinečný a originální. Tento proces je obvykle rozdělen do několika fází.Tuto cesmínu paraguayskou lze připravit na mnoho způsobů. Jeden z nich je terere. V horkých letních dnech není nic lepšího než porce studeného osvěžujícího nápoje, nejlépe s kostkami ledu. I když jsme zvyklí pít Maté v tradiční, horké formě, stojí za to vědět, že existují i jiné způsoby, jak jej připravit. Studené Yerba maté, tzv. terere, jistě osloví všechny příznivce paraguayského sucha. Cool Yerba může být zajímavým, jednorázovým experimentem nebo novým zvykem, díky kterému ji zařadíme do našeho každodenního jídelníčku. Podívejme se, jak připravit terere.

Naštěstí je věc docela jednoduchá. Tentokrát by ale místo ohřevu vody na 70-80 stupňů Celsia měla být ochlazena na teplotu kolem 1 až 5 stupňů. Naše bylinky zalijeme ledovou vodou, pro lepší efekt můžeme do nádoby vhodit i kostky ledu. Nyní počkejte několik minut, než Yerba volně uvolní svou chuť a všechny své vlastnosti. Pokud máte rádi ovocné chutě, můžete do nápoje přidat trochu šťávy z vymačkaných citrusů. Tento yerba čaj bude chutnat ještě lépe! Co je důležité, Yerba Maté můžeme takto připravit za studena i několikrát! 

Matcha tea

Matcha je mletý japonský zelený čaj. Připravuje se speciálním způsobem, aby si zachovalo co nejvíce nutričních hodnot. Proto je považována za nejzdravější zelený čaj. Energizující vlastnosti znali už samurajové – japonští válečníci před bitvou sahali po šálcích s matchou. Čínští mniši zase díky matcha dokázali hodiny meditovat a přitom si zachovali plnou připravenost k akci. 

Jak vařit čaj matcha? Předně nikdy nepoužívejte k přípravě matcha vařící vodu. Na začátku práce s matchou nepotřebujeme speciální misku (tzv. matchawan); sítka; míchadlo chasen a bambusovovou stěrku (chashaku). Všechny tyto prvky tvoří sadu pro přípravu matcha. Před přípravou matchu můžete propasírovat přes síto (pro rozbití hrudek), ale není to nutné – matchu nalitou do hrnečku můžete rozdrtit lžící. 

Připravit ji můžete i s přístrojem french press jako matcha latté. Přidejte prášek matcha do svého french pressu. Přidejte vodu, mandlové mléko a sladidlo a míchejte, dokud se nespojí. Je v pořádku, pokud se matcha úplně nerozpustí. Vložte lis a rychle jej zatlačte dolů, poté jej nepřetržitě vytahujte nahoru po dobu 15 sekund nebo dokud nebude latte napěněno podle vašich představ.

Coffizz – kofeinová voda

Coffizz je jedinečný nápoj, který vám umožní hydratovat se, ochutnat osvěžující ovocné tóny maracuja nebo citron a máta a nabrat velkou dávku energie. Ochucená jemně perlivá voda s kofeinem je skvělou alternativou k typickým energetickým nápojům. Bude fungovat zejména pro lidi, kteří nemají rádi kávu, ale potřebují něco, co jim pomůže být aktivní. Kofein ve vodě Coffizz je zcela přírodní. Pochází ze 100% zrn Tchibo Arabica a jeho obsah ve 100 ml nápoje je celých 30 mg. Dávka kofeinu v 1 lahvičce se tedy rovná 2 šálkům espressa. Toto množství vás účinně probudí. Více inspirací najdete na Tchibo blogu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Nosíte brýle a máte unavené oči? Možná je načase nechat si je přeměřit

Je velmi časté, že s přibývajícím věkem potřebujeme ke čtení...

Tipy pro stravování při cukrovce

Existují dva hlavní typy cukrovky. Protože ale dva lidé...

Prodejna bylin aneb jak dětem ulehčit stresové situace?

Vcelku nezáleží na tom, zda jste rodiči malých dětí...

Méně známé minerální kameny

Každý kdo se zabývá minerálními kameny, jistě zná achát,...