Je přírodní lepší než chemické?

Date:

Vitamin C je kyselina askorbová bez ohledu na to, zda je syntetická nebo přírodní.

Ukázka stran z knihy Očima farmacie
Tento článek je z knihy Očima farmacie, kterou si můžete ve dnech 29. března až 4. dubna koupit ve stáncích spolu s deníkem SME za exkluzivní cenu 5,99 eur. Po tomto termínu bude kniha dostupná v každém dobrém knihkupectví a už dnes lze koupit i online.

Tvrdí, že jsou stoprocentně přírodní, že neobsahují chemii, protože chemie, to je přece čisté zlo a všechno přírodní naopak představuje jakýsi etalon bezpečnosti. Tak jak to tedy je? Je chemie škodlivá?

Když si vzpomeneme alespoň na jednu hodinu chemie na střední škole, snad pochopíme, že tato tvrzení jsou nepravdivá. Všechno kolem nás je chemie: ať už se bavíme o lécích, o výživových doplňcích, o jablku, haluškách nebo o vodě. Atomy se zkrátka spojují do molekul, ty do sloučenin a sloučeniny tvoří všechno kolem nás. Hranice mezi přírodním a umělým je často velmi tenká, pokud vůbec existuje.

Half a lemon isolated on white with juice dripping from it frozen in motion.

Stačí jeden příklad. Vitamin C je kyselina askorbová bez ohledu na to, zda je syntetická nebo přírodní. Pokud bychom před někoho položili přírodně extrahovaný vitamín C a synteticky vyrobený vitamín C, nikdo by neznal rozdíl. Mají identickou strukturu, identické fyzikální vlastnosti a v lidském těle se chovají úplně stejně. Který je tedy lepší?

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Osvěžující alternativy kávy, které si zamiluješ

V teplých dnech má málokdo chuť na horkou kávu....

Nosíte brýle a máte unavené oči? Možná je načase nechat si je přeměřit

Je velmi časté, že s přibývajícím věkem potřebujeme ke čtení...

Tipy pro stravování při cukrovce

Existují dva hlavní typy cukrovky. Protože ale dva lidé...

Prodejna bylin aneb jak dětem ulehčit stresové situace?

Vcelku nezáleží na tom, zda jste rodiči malých dětí...