Činnosti, které vám pomohou usnout. Vyměňte je za sledování televize

Date:

V běžné slovenské domácnosti je sledování televize klasickým večerním rituálem. Bohužel ne zrovna nejzdravějším. Televize je totiž nejen žrout času a základ přibírání, ale také zdroj rozrušení a modrého světla. Tedy faktorů, které narušují usínání i hloubku spánku. Proto je čas vyměnit za jiné aktivity.

Kvalitní spánek je potřebný k regeneraci organismu a mozku slouží také k vytřídění vzpomínek.
Meditace

Unikátní možnost, jak si smýt stres z celého dne. Meditace je technika, která vás uklidní, umožní vám přežít rozhovor samého s sebou. Soustřeďte se na dech. Dopřejte si hluboké dýchání do bránice. Klidné a plynulé. Soustřeďte se jen na něj. Při zavřených očích na vás nebudou působit žádné vnější vlivy a vy uvolníte tělo i mysl. Je to jakoby kvalitní předehra před dobrým spánkem.

Audioknihy

U dospělých suplují dokonce jakési pohádky na dobrou noc, na které si vzpomínáme ještě z dětství. Výsledkem je, že se zaposloucháte do příjemného hlasu, při kterém zapomenete na starosti a klidně usnete. Poslouchat kromě audioknih můžete také podcasty nebo třeba relaxační hudbu.

Čtení

Man and woman are walking up together in bed. The man is kissing his girlfriend on forehead.

Klasika, na kterou zapomíná stále více lidí. Přitom čtení je unikátní činnost, kterou tělo připraví k usínání. Obrovskou výhodou je, že čtení knih vás vezme do světa imaginace a fantazie. Mnohem více vás odpoutá od světa než sledování televize. No a výhodou je, že taková mozková aktivita vás časem příjemně vezme až do říše snů.

Zajistěte si lepší spánek přirozeným způsobem
Rozhovory a hry

Dejte jim přednost před sledováním televize a sociálních sítí. Promluvte si. Klidně i při teplém světle svíčky, které na rozdíl od LED světel příjemně uvolní tělo i myšlení. Stejně tak dobře působí i společenské hry. V rámci nich se zabavíte, zapomenete na stres i práci a budete mnohem spokojeněji usínat.

Milování

Na muže působí doslova jako sedativum. Ale i ženy po milování usnou mnohem klidnějším spánkem, než když si například lehnou do postele rozrušené či pohádané. Odborníci říkají, že pokud chcete mít efektivní spánek, nikdy nechoďte do postele se špatnými myšlenkami a pohádání. Milování roztaje všechny rozpory a usnout milovaná a uspokojená je jeden z nejlepších pocitů na světě.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vědci ukázali, kterým pacientům se může vrátit rakovina plic

Z hlediska úmrtnosti patří rakovina plic na první příčky...

Vepřové sádlo i koupání ve vaně vynechejte. Jak správně pečovat o jizvu po císařském řezu

Veronika Škodová je jednou z mnoha žen na Slovensku,...

Co mají společného vagína a žralok? Šest věcí, které byste o ní měli vědět

Normální pH vagíny je méně než 4,5. Přestože přibližně polovina...

Vědci rozluštili záhadu tuberkulózy. Popsali jí dva podtypy

Buňku s podivným voskovým povrchem poprvé objevil mikrobiolog Robert...